FEDERACIÓ - Competicions natacio.cat. Setmana del 9 al 15 de setembre de 2019

Data publicacio
Secció
Foto
Logo Natació CAT
Body

A continuació trobaràs una informació relacionada amb les competicions més rellevants pels propers dies, del 9 al 15 de setembre de 2019. 

 

AGENDA SETMANAL - 9 al 15 setembre de 2019

 

 

WATERPOLO MASCULÍ

LEN CHAMPIONS LEAGUE WP MASC. - Ronda Classificatòria II

Del divendres 13 al diumenge 15 de setembre de 2019

Lloc: CN Terrassa (Grup E) i altres seus

--GRUP C (Oradea - ROU):  AN Brescia (ITA) - Lokomotiv Tbilisi (GEO) - CN BARCELONA (ESP) - CSM Oradea (ROU)

--GRUP D (Budapest - HUN):  OSC Budapest (HUN) - OSC Postdam (GER) - Sintez Kazan (RUS) - Dynamo Moscow (RUS)

 --GRUP E (TERRASSA - ESP):  CN TERRASSA (ESP) - Team of Strasbourg (FRA) - VK Sabac (SRB) - Steaua Bucharest (ROU)

 --GRUP F (Belgrade - SRB):  NC Vouliagmeni (GRE) - Jadran Split (CRO) - VK Crvena Zvezda Belgrade (SRB) - Pays D’AIX Natation (FRA)

**Els dos primers de cada grup passen a la següent fase, que és una eliminatòria a on els 4 equips guanyadors entraran a la lligueta on ja està el CNAB.

Calendari de partits i resultats clicka aquí

Més informació clicka aquí

 

LEN EUROCUP WP MASC. - Ronda Classificatòria I

Del divendres 13 al diumenge 15 de setembre de 2019

Lloc: Diferents seus

--GRUP A (Split - CRO):  CN MATARO (ESP), VK Mornar Brodospas SPLIT (CRO), CE MEDITERRANI (ESP), AZSC Antwerp (BEL)

--GRUP B (Eger - HUN):  ZF Eger (HUN), VK Radnicki (SRB), VK Solaris Sibenik (CRO), Shturm 2002 Ruza (RUS)

--GRUP C (Malta - MLT):  CN Posillipo Naples (ITA), CN Noisy Le Sec (FRA), MVLC Miskolc (HUN), Valletta (MLT)

--GRUP D (Siracusa - ITA):  Montpellier WP (FRA), CC Ortigia Siracusa (ITA), Partizan Belgrade (SRB), Apoel Larnaca (CYP)

Calendari de partits i resultats clicka aquí

 

PARTIT SELECCIÓ CATALANA WP MASC. PEL 75è ANIVERSARI CN MONTJUÏC

Dissabte 14 de setembre de 2019

Lloc: CN Montjuïc (Carrer Segura, s/n)

          18:30h   CN Montjuïc - Selecció Catalana Abs.

Convocatòria selecció catalana absoluta clicka aquí

 

I YOUTH CUP CNG WP MASC.

Del divendres 13 al diumenge 15 de setembre de 2019

Lloc: CN Granollers (Carrer Lluís Companys, 10)

Més informació i calendari de partits clicka aquí

 

 

WATERPOLO FEMENÍ

CAMPIONAT DEL MÓN SUB-20 WP FEM.

Del dilluns 9 al diumenge 15 de setembre de 2019

Lloc: Funchal (Portugal)

Convocatòria selecció espanyola junior clicka aquí

Notícia i calendari partits Espanya clicka aquí

Més informació clicka aquí

 

COPA CATALUNYA WP FEM. - ELIMINATÒRIA PARTITS ANADA I TORNADA

Dimecres 11, dijous 12 i dissabte 14 de setembre de 2019

Lloc: Clubs

          11/9   11:00h   UE Horta - CN Sant Feliu   (Partit Anada)

          12/9   20:00h   CN Catalunya - AE Santa Eulàlia   (Partit Tornada - Resultat PA 17-13 a favor del CNC)

          14/9   18:00h   CN Sant Feliu - UE Horta   (Partit Tornada)

Calendari de partits i Resultats clicka aquí

 

 

AIGÜES OBERTES

76a TRAVESSIA DE BANYOLES

Diumenge 15 de setembre de 2019

Lloc: Estany de Banyoles

Més informació clicka aquí

 

 

 

Recordeu que a la nostra pàgina web, www.natacio.cat, podreu seguir les notícies referents a aquestes competicions relacionades, així com també podeu consultar totes les competicions que aquesta Federació organitza cada setmana més totes les notícies relatives al nostre esport.