FEDERACIÓ - Més de 70 esportistes catalans medallistes internacionals aquest estiu 2018 a Palau de la Generalitat

Data publicacio
Secció
Foto
medallistes internacionals 2018
Body

La Consellera de Presidència, Elsa Artadi, va rebre ahir a la tarda a Palau de la Generalitat als més de 70 esportistes catalans que aquest estiu 2018 han aconseguit medalla en campionats d'Europa i Campionats del Món. Amb ells i elles també estaven els equips tècnics i els clubs catalans, artífexs de les medalles. 

El Saló Sant Jordi del Palau de la Generalitat de Catalunya va acollir aquest reconeixement del govern català amb la presència del Secretari General de l'Esport, Gerard Figueres i el President de la Federació Catalana de Natació, Enric Bertrán. Tots dos van coincidir a destacar que tant el govern de Catalunya com la Federació estan molt orgullosos de la feina feta i de l'entesa entre les dues institucions i els clubs catalans. En el seu cas, la Consellera Artadi va destacar el fet que els esportistes són un referent per la societat catalana i que els seus valors i els èxits mereixen el reconeixement del Govern de Catalunya. 

 

 

sincro Tampere   NATACIÓ ARTÍSTICA – Campionat d’Europa Junior Tampere, FIN

   5 BRONZES: Equip tècnic, Equip lliure, duet tècnic, duet lliure, solo lliure

   Clara Arboix, CN GRANOLLERS

   Oriana Carreras, CN GRANOLLERS

   Mireia Hernández, CN GRANOLLERS€

   Iris Tió, CN KALLIPOLIS

   TÈCNIQUES: Paula Klamburg i Muriel Escalé

 

 

sincro Glasgow   NATACIÓ ARTÍSTICA – Campionat d’Europa Absolut, Glasgow, SCO

  3 BRONZES: Duet mixt tècnic i lliure, combo

  Abril Conesa, CN GRANOLLERS
  Berta Ferreras, CN KALLIPOLIS
  Paula Ramírez, CN KALLIPOLIS
  Txell Mas, CN LES FRANQUESES
  Pau Ribes, CN LES FRANQUESES
  Emma Garcia, CN SABADELL
 TÈCNIQUES: Anna Vega i Gemma Mengual

 

 

 

natació galsgow   NATACIÓ – Campionat d’Europa Absolut, Glasgow, SCO

  1 BRONZE i 1 PLATA

  Jèssica Vall, CN SANT ANDREU, plata en 200 m braça

  Joanllu Pons, CN SANT ANDREU, bronze en 400 m estils

  TÈCNICS: Jordi Jou I José Antonio del Castillo

 

 

 

 

 

 waterpolo belgrad WATERPOLO – Campionat del Món Juvenil Femení, Belgrad, SRB

  CAMPIONES DEL MÓN
  Ruth Ariño, CN SANT ANDREU
  Alejandra Aznar, CN SANT ANDREU
  Olga Descalzi, CN TERRASSA
  Clara Díaz, CE MEDITERRANI
  Sandra Domene, CN TERRASSA
  Gisela Farre, CN SABADELL
  Mireia Guiral, CN SANT ANDREU
  Silvia Morell, CN SANT ANDREU
  Paula Nieto, CN SANT ANDREU
  Ariadna Ruiz, CN RUBÍ

 

 


waterpolo funchal  WATERPOLO – Campionat d’Europa Junior Femení, Funchal, POR

  CAMPIONES D’EUROPA
  Alejandra Aznar, CN SANT ANDREU
  Alba Bonamusa, CN MATARÓ
  Helena Dalmases, CN SANT ANDREU
  Olga Descalzi, CN TERRASSA
  Sandra Domene, CN TERRASSA
  Gisela Farré, CN SABADELL
  Mireia Guiral, CN SANT ANDREU
  Paula Leiton, CN SABADELL
  Elia Montoya, CN TERRASSA
  Silvia Morell, CN SANT ANDREU
  Paula Rutgers, CN RUBÍ
  Berta Setó, CE MEDITERRANI
  TÈCNICS: Jordi Valls i Pau Cardenal

 

waterpolo hungria   WATERPOLO – Campionat del Món Juvenil Maculí, Szombathely, HUN

  SUBCAMPIONS DEL MÓN
  Unai Aguirre, CN BARCELONA
  Victor Alegre, CN ATLÈTIC-BARCELONETA
  Oscar Asensio, UE HORTA
  Lluc Bertran, CN MATARÓ
  Joan Coloma, CN SANT ANDREU
  Roger Echevarria, CN BARCELONA
  Guillem Frigola, CN BARCELONA
  Pau Linares, CN ATL-BARCELONETA
  Oscar Montes, CN BARCELONA
  Sergio Prieto, CN ATL-BARCELONETA
 Bernat Sanhuja, CN TERRASSA

 

 

waterpolo minsk   WATERPOLO – Campionat d’Europa Junior Masculí, Minsk, BLR
  MEDALLA DE BRONZE
  Victor Alegre, CN ATLÈTIC-BARCELONETA
  Oscar Asensio, UE HORTA
  Lluc Bertran, CN MATARÓ
  Pau Linares, CN ATL-BARCELONETA
  Oscar Montes, CN BARCELONA
  Nikolas Paul, CN ATL-BARCELONETA
  Sergio Prieto, CN ATL-BARCELONETA
  Josep Puig, CN MATARÓ
  Oriol Rodríguez, CN TERRASSA
  Bernat Sanhuja, CN TERRASSA
  Jose Mario Tenorio, CN SANT ANDREU
  Francisco Valera, CN BARCELONA
  TÈCNICS: Svilen Piralkov, Francesc Xavier Garcia

 

 

waterpolo fem barcelona  WATERPOLO – Campionat d’Europa Absolut Femení, Barcelona
  MEDALLA DE BRONZE
  Marta Bach, CN MATARÓ
  Anni Espar, CN SABADELL
  Clara Espar, CE MEDITERRANI
  Laura Ester, CN SABADELL
  Judith Forca, CN SABADELL
  Maica Garcia, CN SABADELL
  Anna Gual, CN SANT ANDREU
  Helena Lloret, CN MATARÓ
  Bea Ortiz, CN SABADELL
  Mati Ortiz, CN SABADELL
  Pili Peña, CN SANT ANDREU
  Ma Elena Sánchez, CN SANT ANDREU

Tècnics: Jordi Valls

 

waterpolo masc barcelona  WATERPOLO – Campionat d’Europa Absolut Masculí, Barcelona
  SUBCAMPIONS D’EUROPA
  Alejandro Bustos, CN ATL-BARCELONETA
  Sergi Cabanas, CN SABADELL
  Miguel de Toro, CE MEDITERRANI
  Fran Fernández, CN ATL-BARCELONETA
  Álvaro Granados, CN ATL-BARCELONETA
  Marc Larumbe, CN ATL-BARCELONETA
  Dani Lopez Pinedo, CN ATL-BARCELONETA
  Edu Lorrio, CN BARCELONA
  Blai Mallarach, CN ATL-BARCELONETA
  Marc Minguell, CE MEDITERRANI
  Alberto Munarriz, CN ATL-BARCELONETA
  Felipe Perrone, CN ATL-BARCELONETA
  Roger Tahull, CN ATL-BARCELONETA

TÈCNIC: David Martin i Svilen Piralkov